Nie pozwólmy zepsuć święta!

Na profilu gminy w Facebooku, pod zaproszeniem na uroczystości 70-lecia wojcieszyckiego sportu, pojawił się taki oto wpis:

Nie będę komentować rozrzucanych na lewo oraz prawo oskarżeń i epitetów ani napastliwego tonu. Muszę jednak napisać, że pretensje za nieprzyjęcie swej propozycji p. Wasilewski powinien mieć głownie do siebie. Bo tak się składa, że w ustroju demokratycznym decyzje podejmowane są nie przez powoływane ad hoc komitety, lecz przez wyłonione w wyborach organa przedstawicielskie.

9 czerwca br. Rada Sołecka przedyskutowała oraz krytycznie oceniła  propozycję nadania imienia stadionowi i wysunęła własną: upamiętnić wszystkie osoby, które tworzyły siedemdziesięcioletnią historię wojcieszyckiego sportu. Na naszej stronie internetowej od dawna jest o tym bardzo szczegółowa informacja i proponuję do niej zajrzeć, by poznać treść i uzasadnienie wniosków Rady.

Pani Wójt uznała, że powinien wypowiedzieć się również organ stanowiący sołectwa, czyli Zebranie Wiejskie. Zostało ono zwołane na dzień 18 lipca. Mimo, że zawiadomienie wraz z projektem porządku obrad zawierającym punkt dotyczący wniosku, przez tydzień wisiały na wszystkich tablicach ogłoszeń, nie zjawił się ani p. Wasilewski, ani nikt z tzw. komitetu społecznego. Czyja to wina, że choć mieli możliwość przedstawić i uzasadnić swoje stanowisko oraz je przegłosować, to z niej nie skorzystali?

To, że władze Gminy Kłodawa przychyliły się do wniosku, za którym głosowała zdecydowana większość uczestników Zebrania Wiejskiego, a nie do pomysłu forsowanego przez p. Wasilewskiego, nie oznacza bynajmniej „lekceważenia społecznej inicjatywy, pychy oraz złośliwości”, lecz przeciwnie  - przestrzeganie demokratycznych procedur, wsłuchiwanie się w głos mieszkańców i respektowanie stanowiska ich statutowej reprezentacji.

Mam nadzieję, że choć p. Wasilewski bardzo się stara, nie uda mu się zepsuć piątkowej uroczystości.  A co do wyborów – poprzednie niepowodzenia powinny go nauczyć, że wywoływanie konfliktów i szkalowanie ludzi jest marnym pomysłem na sukces.

Regina Korona
Sołtys

Komentarze   

+1 #6 Regina Korona 2018-09-12 07:35
Zamiast odpowiadać na bluzgi p. Zenona Wasilewskiego, przytoczę komentarz jednego z najlepszych piłkarzy w dziejach SHR, popularnego "Wózka", zamieszczony na gminnym profilu FB:
Cytować
-3 #5 Zenon Wasilewski 2018-09-11 16:09
Witam !! DO RADY SOŁECKIEJ Wojcieszyc --jeżeli ktoś tą stronę czyta. Kto wam bzdur na opowiadał że była presja o nazwisko w nazwie Naszego Stadionu.
Odrzuciliście podpisy Mieszkańców- być może argumentacja była z waszej strony ok . Czyż ciężko było poinformować i przystąpić do współpracy. KOMITET tylko chciał aby było jak najlepiej zorganizować- Zaprosić tv i byłych redaktorów oraz byłych prezesów G O.Z.P.N. działaczy ,trenerów,zawodników którzy zasłużyli na pamięć-a widzę ze ich zabrakło Nie zrozumiałe jest to podejście do społecznych inicjatyw. Pani Sołtys ma zły wpływ na środowisko .Pozdrawiam
Cytować
-3 #4 Zenon Wasilewski 2018-09-11 15:49
Witam !!
Zapraszam na stronę GMINA KŁODAWA !!
Pani Szanowna Towarzysz Sołtys !
po1/ Gęsi nie pasałem z Panią !!!!!!!!!!!!!!!!
po2/ OGARNIJ się Pani kobieto co za BZDURY WYPISUJESZ !!!- Ja chciałem zakłócić obchody-organizowałem co mogło być jak najbardziej upamiętnione Historycznie -to co Pani sołtys wpisuje nadaje się do zbadania pod kontem
psychiczno -urazowej.-
Cytować
-3 #3 Zenon Wasilewski 2018-09-11 15:32
Jeżeli podjął Pan tą decyzję o tym terminie - ale mam pytanie to prywatny klub i stadion? To Jestem zmuszony przeprosić Panią Wójt Gminy Kłodawa że posądziłem iż ten termin został zatwierdzony przez Panią Wójt. Tylko zastanawiam się czy coś jeszcze pozostało we władaniu i decyzji Władz Gminy Oficjalnie było powiedziane dla mieszkańców Wojcieszyc 1/Chodniki i Drogi nie są zarządzaniu Gminne-- zarządza Powiat 2/ Budynki i tereny po byłym S.H.R. - nie są w Zarządzaniu Gminy- zarządza Powiat i Agencja Rolnictwa-Skarb Państwa 3/ Budynki Bloki mieszkalne są własnością mieszkańców - Spółdzielnie i mieszkańcy zarządzają . 4/ Teraz klub sportowy i boiska /pozamykane/ -Nie są pod zarządem Gminy -- DO Mieszkańców WOJCIESZYC -obowiązek - PŁCIĆ PODATKI !!!- Zapraszam na drugi rok na obchody G.O.Z.P.N. będziemy mogli więcej uczcić również 70-lecie SHR- to jest zapewnione. Pozdrawiam
Cytować
-3 #2 Zenon Wasilewski 2018-09-11 15:29
Prezesie proszę o powagę -w NIEDZIELĘ nie odbywają się żadne mecze na stadionie - a jeżeli nawet - to raz na 70 lat - można zrobić było obchody na miarę HISTORII KLUBU SHR - i Regionu. Ciekawe jest tylko to że żadne obchody o takiej randze w GMINIE KŁODAWA nie odbyły się w dni ROBOCZE. Komitet dostał DWIE suche informacje z G.Kłodawa 1/-przekazano do sołectwa 2/ NIE przegłosowano 80-podpisów. Brak jednego słowa o współpracy . Wie Pan dlaczego na zebrania wiejskie przychodzi 20-max 30 osób na 700 mieszkańców.? Ogłoszenia na zebrania wiejskie są chyba wieszane i na drugi dzień znikają .a poza tym - KTO przyjdzie ? jeżeli widzi jak są traktowane inicjatywy społeczne itp. Monopol na pomysły i mądrość ma tylko i wyłącznie >>> nazywają siebie "WŁADZĄ " ja nazywam ich inaczej !!Powyższe wypociny Pani Sołtys -to jest żenada- posądzanie mnie o dążenie do zakłócania obchodów to tylko może wymyśleć osoba niepoczytalna >>> -.
Cytować
-3 #1 Zenon Wasilewski 2018-09-11 15:12
Witam Prezesa ! Szkoda że tak ważne dla historii piłkarstwa Wojcieszyc wydarzenie zostało tak jak zostało "odbyte". Jako Komitet mogliśmy wnieś i byliśmy przygotowani do współpracy obchodów możliwość była spotkania się z autorem książki ,Spotkania z trenerami ,redaktorami gazet -przygotowane artykuły z gazet z tamtych okresów z piękną kolekcją fotografii,rozegrania meczy z klubami ościennymi i wiele ciekawych propozycji.- BARDZO dużo telefonów było z prośbą przełożenie terminu tylko nie PIĄTK-
Cytować
wynajem świetlicy 1
Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework