Referendum gminne

Referendum Gminne, dotyczące lokalizacji lotniska na terenie Gminy Kłodawa, odbędzie się w niedzielę 28 listopada 2010 roku w godzinach 8.00 do 22.00 w lokalach Obwodowych Komisji ds. Referendum. W przypadku Wojcieszyc lokal Komisji mieści się na parterze budynku GOK przy ul. Wspólnej 45.

Otrzymamy jedno pytanie: Czy jesteś za lokalizacją lotniska na terenie Gminy Kłodawa?
Powinniśmy na nie odpowiedzieć „Tak” lub „Nie”.

Wójt gminy, p. Anna Mołodciak, wystosowała do mieszkańców apel o udział w głosowaniu:

Drodzy Państwo

Przed nami jeszcze jedno ważne wydarzenie, w czasie którego będziecie się Państwo wypowiadać w ważnej sprawie dla rozwoju Gminy. 28 listopada 2010 roku, w najbliższą niedzielę odbędzie się referendum, do udziału w którym serdecznie Państwa zachęcam. Pytanie jakie postawili inicjatorzy referendum brzmi „Czy jesteś za lokalizacją lotniska na terenie Gminy Kłodawa”.

Pytanie to nie precyzuje o jakim lotnisku mówimy i do jakiego celu ono będzie służyć.

Zapewniam Państwa, że moją intencją było i jest:

- utworzenie małego lotniska sportowego z pasem trawiastym o długości 800 metrów z przeznaczeniem głównie dla potrzeb zarządzania kryzysowego i ratownictwa medycznego a także dla małych samolotów typu awionetka

- zabezpieczenie w naszej gminie stałego miejsca sportu i rekreacji na którym odbywać się będą plenerowe imprezy gminne tj. dożynki, zawody strażackie itp.;

Aby referendum było ważne musi w nim wziąć udział minimum 30% mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Zaufaliście mi Państwo w wyborach samorządowych, zaufajcie mi również teraz uczestnicząc w referendum, gdyż Wasza decyzja będzie dla mnie wiążąca.

Wójt Gminy
Anna Mołodciak

 

Do udziału w Referendum zachęcają również wnioskodawcy, czyli "Społeczny Komitet Protestacyjny przeciwko budowie lotniska w Wojcieszycach - Różankach":

 • 0101
 • 01m01m
 • 0202
 • 02m02m
 • 0303
 • 03m03m
 • awersawers
 • awers_mawers_m
 • img_2942img_2942
 • rewersrewers
 • rewers_mrewers_m

Simple Image Gallery Extended

Komentarz redakcyjny

Referendum dotyczy kwestii, która już teraz wpływa na rozwój naszej wsi i może zadecydować o jej przyszłości oraz warunkach życia mieszkańców. Dlatego wszyscy powinniśmy wziąć w nim udział i głosować zgodnie z własnym sumieniem, kierując się możliwie realną kalkulacją ewentualnych korzyści i strat, które przyniosłoby wybudowanie pasa startowego w odległości kilkuset metrów od naszych domów.


Admin

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework