70-lecie KS SHR
W roku 1948 drużyna wystawiona przez mieszkańców Wojcieszyc rozegrała mecz piłki nożnej z żołnierzami Armii Radzieckiej. W 195l roku powstało koło Ludowych Zespołów Sportowych, w 1958 Zakładowy Ludowy Klub Sportowy SHR. W 1995 dochodzi do połączenia z klubem z Różanek, w wyniku którego powstaje SHR Róża Wojcieszyce. Od 2004 używana jest nazwa Kłodawski Klub Sportowy SHR Wojcieszyce, od 2009 Gminny Klub Sportowy SHR Wojcieszyce, a od 2018 roku Klub Piłkarski Progres SHR Wojcieszyce.
W piątek 24 sierpnia na stadionie oraz placu przy świetlicy odbyły się obchody siedemdziesiątej rocznicy wojcieszyckiego sportu. Zostały zorganizowane przez zarząd klubu oraz gminę Kłodawa, dzięki czemu posiadały bogaty program i okazałą oprawę.
Turniej drużyn dziecięcych
O godzinie 15oo rozpoczęły się rozgrywki drużyn dziecięcych wystawionych przez świetlice działające w sześciu wsiach. Rywalizacja była bardzo zacięta. Do finału doszły reprezentacje Różanek Szklarni oraz Wojcieszyc. W normalnym czasie był remis 1:1, dopiero w rzutach karnych zwyciężyli goście.
Oldboje SHR - Progres SHR
O 17oo wyszły na boisko drużyny złożone z zawodników reprezentujących SRH w III lidze (latach 80), a z drugiej strony grających współcześnie w klasie A, uzupełnionych o członków zarządu klubu.
Naprawdę emocjonujący mecz zakończył się wynikiem 2:2. Bramki dla "złotej drużyny" zdobyli Dariusz Mazowiecki i Adam Lachowicz.
Uroczystości
Część oficjalna rozpoczęła się godzinie 17oo minutą ciszy dla uczczenia zmarłych. Działacze, zawodnicy, trenerzy i pracownicy obsługi oprócz podziękowań otrzymali pamiątkowe medale. Było ich w sumie ponad stu, więc na scenę wychodzili w grupach. Oprócz oficjeli zabrało głos dwóch byłych prezesów. Andrzej Korona powiedział, że otrzymany medal traktuje nie tylko jako wyróżnienie za swoją pracę, ale i dla wszystkich mieszkańców wsi, którzy przez kilkadziesiąt lat żyli piłką nożną i wspierali klub na wszelkie możliwe sposoby. Mirosław Szarzyński przypomniał naciski w sprawie rozegrania 1/8 finału pucharu Polski w roku 1987 na stadionie "Stilonu" (do czego oczywiście nie doszło).
Została odsłonięta tablica pamiątkowa, ufundowana przez wójta Annę Mołodciak i wmurowana w ścianę budynku klubowego. Wyryty w marmurze napis zawiera podziękowania dla wszystkich piłkarzy, trenerów i działaczy za zaangażowanie w pracę kubu na przestrzeni jego 70-letniej historii.
Zabawy
Część rozrywkowa rozpoczęła się podzielenia wielkiego, jubileuszowego tortu. Organizatorzy bardzo postarali się o nagromadzenie atrakcji dla wszystkich uczestników imprezy. Były baloniki na druciku i cukrowa wata, nadmuchiwana zjeżdżalnia dla dzieci, a dla dorosłych piwko pod parasolami.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotografii dokumentujących różne okresy działalności klubu. Jako miejsce na pogaduchy została zarezerwowana świetlica. Dla tych, którzy się nie zmieścili, pod wieczór rozpalono ognisko i rozpoczęła się zabawa taneczna.