Zmarł ksiądz Dionizy Nowak

  • ks_dionizy_nowakks_dionizy_nowak

Dnia 10 grudnia 2014 zmarł ksiądz kanonik Dionizy Nowak, długoletni proboszcz parafii w Różankach, do której należy kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojcieszycach.

Urodził się w 1929 r. w miejscowości Gniew, święcenia kapłańskie przyjął w 1956 roku w Gorzowie Wlkp. Jako wikariusz pracował m.in. w Pszczewie, Lęborku, Gubinie, Dobiegniewie i Kostrzynie.

W końcu 1967 roku objął obowiązki wikariusza parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Kłodawie z rezydencją w Różankach. Został pierwszym proboszczem erygowanej w roku 1974 parafii pw. św. Stanisława Kostki w Różankach, którą kierował do połowy 2004 roku. Po przejściu na emeryturę mieszkał w budynku różankowskiej parafii i dopiero w ostatnim czasie zdecydował się przenieść do Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze. Nie przeżył tam nawet jednego dnia, bowiem wkrótce po przyjeździe doznał śmiertelnego ataku serca.

Ksiądz Nowak był człowiekiem głębokiej wiary, skromnym, życzliwym wszystkim ludziom. Był więc lubiany i szanowany. Często bywał w Wojcieszycach nie tylko pełniąc obowiązki proboszcza, bo już jako emeryt chętnie korzystał z zaproszeń, m.in. na spotkania Klubu Seniora.

Ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła parafialnego w Różankach w niedzielę 14 grudnia br. o godz. 18:00. Msza pożegnalna rozpocznie się o 19:30.

Msza pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Pawła Sochy zostanie odprawiona w poniedziałek 15 grudnia o godz. 11.00. Po jej zakończeniu kondukt żałobny przejdzie na cmentarz komunalny w Różankach.

 

fotowoltanika
Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework