Łamigłowki wojcieszyckie

"ż" czy "z"?

Kilka dni temu otrzymałem przez formularz kontaktowy pytanie: "To wojcieszyce czy wojciesżyce jak jest w logo"? Chodziło w nim o przekreśloną literę "z" w grafice stanowiącej nagłówek strony.

Jasne, że Wojcieszyce! Wyszło, jak wyszło, bowiem czcionka, której użyłem do zrobienia napisu przy pomocy bardzo pomocnego narzędzia, nie posiada "ogonków", a więc także litery ż. Dla Anglika czy Francuza to żaden problem, bo każdy z nich odczyta ją jako fantazyjne z, ale Polak te litery rozróżnia.

No to zabrałem się do roboty. Używając programu graficznego (corelowskiego Photo-Painta, jak by się kto pytał) zlikwidowałem to nieszczęsne przekreślenie i uzyskałem efekt taki, jak po lewej stronie.

Wyszło niby dobrze, ale nie całkiem, bo jak na mój gust, powstał zbyt duży odstęp pomiędzy literami s oraz z, co dotyczyło zwłaszcza dolnych partii tych liter. Przy pomocy paru cwanych sztuczek trochę je przerobiłem, wydłużając dolną cześć s w kierunku prawym, a z w lewym.

Jak to wygląda w dwukrotnym powiększeniu w stosunku do oryginalnego nagłówka, możecie zobaczyć, jeśli najedziecie wskaźnikiem myszy na poszczególne obrazki.

  • 0101
  • 0202
  • 0303

Simple Image Gallery Extended

Aktualizacja (16.04.2011)

Dyskusja nie była może bardzo intensywna, ale przeważały głosy, że należy wymienić nagłówek. Zrobiłem to, a na pamiątkę zamieszczam poniżej jego starą wersję.

Admin

stary header

 

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework