Pracę nad stroną rozpocząłem w maju 2010 roku. Początkowo zamierzałem stworzyć typową witrynę prezentacyjną, zawierającą podstawowe wiadomości o historii i współczesności wsi. Jednak dość szybko zaczęła się ona rozrastać i zyskiwać nowe funkcje. Mam nadzieję, że dzięki temu lepiej służy wszystkim zainteresowanym Wojcieszycami, a zwłaszcza lokalnej społeczności, gdyż zapewnia aktualne informacje o ważnych dla niej sprawach i ułatwia wymianę opinii.

Z myślą o tym umożliwiłem komentowanie artykułów. Nie lubię bawić się w cenzora, wręcz zależy mi na prezentacji różnorodnych opinii i kontrowersyjnych poglądów, jednak bez zmrużenia oka usuwam posty naruszające prawo lub dobre obyczaje.

W stopce umieściłem klauzulę Copyleft. Oznacza ona zgodę na bezpłatne kopiowanie, modyfikowanie oraz rozpowszechnianie zamieszczonych na stronie tekstów i fotografii mego autorstwa, a także dokonanych przeze mnie przeróbek szablonu, komponentów, wtyczek i modułów CMS Joomla!, wszakże pod warunkiem, że dzieła pochodne zostaną udostępnione na tych samych zasadach, co moja praca.

Choć strona stale ewoluuje, zmienia wygląd, nabiera cech portalu internetowego, nadal zachowuje charakter lokalny i równocześnie autorski. Znajduje to wyraz nie tylko w Blogach, ale i w doborze materiałów oraz sposobie ich prezentowania. Te walory zostały docenione przez jury ogólnopolskiego konkursu na najlepszą wiejską stronę internetową zorganizowanego w roku 2013. Zajęliśmy w nim pierwsze miejsce w województwie lubuskim i drugie w kraju.

Wyrazy uznania cieszą, jednak nie uważam, że pozjadałem wszystkie rozumy i chętnie przyjmuję uwagi użytkowników, oferty pomocy w redagowaniu, teksty oraz zdjęcia nadające się do publikacji.

Tutejsi wiedzą, gdzie mnie w razie czego znaleźć. Zamiejscowi - jeśli mają sprawę - niechaj piszą korzystając z formularza kontaktowego lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W nagłych wypadkach można telefonować na nr 697 348 571 lub komunikować się przez Skype.

Andrzej Korona
Admin, ak

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework