To działo się w Wojcieszycach

Od kilku dni krąży po internecie filmik, na którym widać szpaka rozpaczliwie usiłującego dostać się do swego gniazda w podbitce dachu. Nie udaje mu się, bowiem właściciel domu zablokował mu dostęp przy pomocy pianki montażowej. Ptak trzyma w dziobie robaki, więc zapewne chce nakarmić swoje młode, a możliwe, że i partnera zamkniętego w gnieździe.

Taką scenę zaobserwowała jedna z mieszkanek Wojcieszyc. Błagała swoich sąsiadów o litość, o odsłonięcie dostępu do gniazda. Bezskutecznie. Zwróciła się o pomoc do policji i organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Również i to nie przyniosło rezultatu, bowiem właściciel domu nie chciał z nimi rozmawiać, nie wpuścił ich na teren swojej posesji. Nagrała więc filmik i opublikowała go na swoim profilu Facebook.

To działo się w naszej wsi, niestety...

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gniazda ptasie można usuwać jedynie w okresie od 16 października do końca lutego, ale tylko ze względów bezpieczeństwa lub sanitarnych.  Niszczenie ich w okresie lęgowym jest zagrożone karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności. Karze podlega również zabijanie i dręczenie zwierząt.

 

Komentarze

+1 #1 Iza 2019-05-14 12:42
Witam. Czy ktoś ma informację jak sprawa próby by wolnienia ptaków się zakończyła?

Comments are now closed for this entry

wynajem świetlicy 1
Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework