Szansa na szybki internet

Rusza projekt „Lubuska Unia Światłowodowa” którego celem jest m.in. doprowadzenie do budynków i lokali mieszkalnych łączy internetowych o dużej przepustowości (100 Mb/s). Projekt jest w znacznej części finansowany ze środków Unii Europejskiej, a uczestniczą w nim samorządy terytorialne, w tym również nasza gmina oraz Orange Polska S.A.

Osoby, które przystąpią do projektu, nie będą ponosić żadnych związanych z tym kosztów. Nie muszą też składać wiążącego prawnie zobowiązania do zawarcia z Orange umowy o dostępie do internetu. Choć zapewne wielu to zrobi, gdyż łącze światłowodowe zapewnia nie tylko komfortowe korzystanie z internetu, w tym pobieranie klipów video, ale i z telewizji po stosunkowo korzystnych cenach.

Aby wejść do programu, tzn uzyskać łącze światłowodowe, należy koniecznie złożyć odpowiednią deklarację.  Druki deklaracji można pobrać i po wypełnianiu pozostawić w:

  • sklepie „U Wiesi” (ul Wspólna)
  • sklepie „U dziadka (ul. Strzelecka
  • przedszkolu (ul. Osiedlowa)

Można je również pobrać w dziale Pliki i po wypełnieniu pozostawić w jednym z w/w punktów, przekazać Sołtysowi lub do Urzędu Gminy.

Warto się pospieszyć bowiem termin składania deklaracji kończy się 15 lutego br.

III rata podatków

Celem ułatwienia mieszkańcom opłacania podatków, od poniedziałku 11 września do piątku 15 września 2017 Sołtys będzie dyżurować w świetlicy wiejskiej przy ul. Wspólnej 66 w godzinach 10oo - 12oo oraz 17oo - 19oo.

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework