Rywalizowali miłośnicy gier w karty

W sobotę 9 kwietnia 2016 w wojcieszyckiej świetlicy odbył się turniej gier w Baśkę oraz tysiąca. Jego organizatorem był zarząd Klubu Seniora, a puchary dla zwycięzców ufundowała Rada Sołecka. W otwarciu uczestniczył przewodniczący Rady Powiatu p. Roman Król, radny powiatowy p. Andrzej Legsan oraz Wójt Gminy Kłodawa p. Anna Mołodciak. Obecny był prezes GKSGKiU "Kontra" p. Maciej Fleischer.

Odbyły się dwie rundy gier. O nagrody rywalizowało 35 osób. 18 zawodniczek i zawodników to mieszkańcy naszej gminy, pozostali reprezentowali Gorzowski Klub Sportowy Gier Karcianych i Umysłowych "Kontra". 19 osób grało w Baśkę, a 16 w tysiąca.

W Baśkę wszystkie puchary i nagrody zgarnęli gorzowianie. Miejscowym o wiele lepiej poszło w tysiąca, gdyż p. Marianna Parafińska zajęła II miejsce, zaś p. Henryk Szugzdzinis III. Ponadto nagrody rzeczowe zdobyli pp. Zbigniew Fórmaniak, Stanisław Dreger i Jan Helicki.

 • 0101
 • 0202
 • 0303
 • 0404
 • 0505
 • 0606
 • 0707
 • 0808
 • 0909
 • 1010
 • 1111
 • 1212

Simple Image Gallery Extended

Tydzień później, tj. 16 kwietnia 2016 w gorzowskiej bibliotece odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Gier Umysłowych zorganizowany przez GKSGKiU "Kontra". W jego programie było wiele konkurencji, m.in. bridż sportowy, czerwona Baśka, czarna Baśka, kop, tysiąc.

W imprezie wzięło udział 8 członków naszego Klubu Seniora. Największy sukces odniósł p. Stanisław Dreger, który wygrał rywalizację w czerwoną Baśkę i zdobył okazały puchar Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

 

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework