Niedobre wieści z MZK

Dnia 16 listopada 2011 dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp.wystosował do Urzędu Gminy w Kłodawie pismo, w którym czytamy m.in.:

...w związku z wnioskiem Wydziału Transportu Publicznego Urzędu Miasta Gorzów Wlkp. w sprawie ograniczenia ilości wozokilometrów w komunikacji miejskiej informuje, że w 2012 zamierzamy wprowadzić zmiany w obsłudze komunikacyjnej miejscowości na terenie gminy.
Od 1 stycznia 2012 w soboty, niedziele i święta planowana jest obsługa sołectw Wojcieszyce, Różanki, Różanki-Szklarnia jedną linią 304 na trasie Jagiełły - Walczaka - Czereśniowa - Piłsudskiego - Górczyńska - Okulickiego" - Kombatantów - Bora-Komorowskiego - Fieidorfa-Nila - Walczaka - Różanki-Szklarnia - Różanki - Wojcieszyce (powrót tą samą trasą).
Zmiana ta spowodowana jest niewielkim popytem na usługę przewozową mieszkańców wyżej wymienionych miejscowości (proponowany rozkład jazdy w załączeniu).
Jednocześnie ze względu na sytuację finansową proponujemy od 1 marca 2012 r. obsługę Wojcieszyc, Różanek, Różanek - Szklani we wszystkie dni tygodnia na trasie pętla Silwana - Szarych Szeregów - Bora-Komorowskiego - Fieldorfa-Nila - Walczaka - Różanki-Szklarnia - Różanki – Wojcieszyce (powrót tą samą trasą).
Połączenie takie umożliwi przesiadkę na linie autobusowe na ul. Bora-Komorowskiego i Kombatantów oraz na pętli Silwana na linie tramwajowe i nie spowoduje wzrostu kosztów przejazdu dla pasażerów korzystających z przejazdów komunikacją miejską na podstawie biletów okresowych.
Zwracamy się z prośbą o zapoznanie społeczności lokalnej z proponowanymi zmianami.

Do pisma załączony został sobotnio-niedzielny rozkład jazdy, który miałby obowiązywać od nowego roku.

  • 0101
  • 0202
  • 0303

Simple Image Gallery Extended

W związku z powyższym Sołtys p. R. Korona zamierza zwołać w pierwszym tygodniu grudnia zebranie zainteresowanych mieszkańców, na które zostaną zaproszeni przedstawiciele Urzędu Gminy oraz MZK.

Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework