Będzie kolejne upamiętnienie

Grupa byłych zawodników oraz działaczy Zakładowego Ludowego Klubu Sportowego SHR Wojcieszyce postanowiła ufundować tablicę upamiętniającą postać Tadeusza Lisowskiego (9.9.1947 – 24.10.2023).

Był on profesjonalnym szkoleniowcem i wielkim pasjonatem piłki nożnej. W końcu lat siedemdziesiątych XX w. podjął pracę w naszym klubie, gdzie był nie tylko trenerem, ale i sprężyną wielu działań, mających na celu stworzenie jak najlepszych warunków materialnych i organizacyjnych dla uprawiania sportu, zarówno na poziomie wyczynowym, jak i amatorskim. Miał duży talent pedagogiczny i wielką wyobraźnię, był pomysłodawcą umożliwienia studentom wydziału zamiejscowego AWF w Gorzowie gry w piłkę nożną, która w owym czasie była traktowana jako „sport nieakademicki”.

Tadeusz Lisowski wraz ze swoimi zawodnikami dokonali w roku 1983 rzeczy niezwykłej: wprowadzili drużynę do III ligi państwowej (odpowiednika dzisiejszej II ligi). ZLKS SHR Wojcieszyce był przez pięć lat jedynym wiejskim klubem, którego drużyna występowała na tym poziomie rozgrywek i osiągała znaczące sukcesy w Pucharze Polski. 

Choć w późniejszym czasie pierwszą drużynę prowadzili inni trenerzy, dla nikogo nie ulega wątpliwości, że to właśnie Tadeusz Lisowski położył podwaliny pod rozwój i sportowe sukcesy SHR Wojcieszyce. Należy dodać, że przez kilka lat T. Lisowski był związany również z klubem Róża Różanki.

Z inicjatywą upamiętnienia Trenera wyszedł p. Adam Lachowicz, kapitan „złotej” drużyny SHR.  Bardzo szybko uzyskał od blisko dwudziestu byłych zawodników i działaczy deklaracje złożenia się na tablicę pamiątkową. Zostanie ona umieszczona na północnej ścianie pawilonu na terenie stadionu piłkarskiego w Wojcieszycach, na której już znajduje się wmurowana w 2018 roku tablica upamiętniająca 70-lecie klubu.

Niezbędną ze względów formalnych zgodę udzieliła wójt p. Anna Mołodciak, pozytywne stanowisko zajął również prezes klubów użytkujących stadion, tj. KP Progres w Gorzowie i KP Progres SHR Wojcieszyce p. Sławomir Bednarczyk.

wynajem świetlicy 1
Designed by Web Design Sinci Powered by Warp Theme Framework